XXI. VALNÁ HROMADA 1. ČÁST

Vážení přátelé,

Letos poprvé ve 21 leté historii neuděláme Valnou hromadu klubu. Ale jsou horší věci – hlavně všichni zůstaňte zdraví, to je nejdůležitější. Informace z klubu a hřiště Vám budeme postupně posílat mailem a budou na našich stránkách. 

Hodnocení roku 2019 – nejprve všeobecně:

stav členské základny v ČR se snížila na 52262 hráčích

Jde opět o pokles proti roku 2018, členství v klubech zrušilo 990 hráčů

Je 187 klubů, 109 znormovaných hřišť, odehrálo ser 5930 turnajů – tedy o 150 měně než předchozí rok

náš klub:

 • V našem klubu bylo k 31.12.2019 529 lidí, pro neplacení poplatků jsme jich 39 vyřadili 
 • Máme mezi sebou už 47 lidí s HCP 0-10 
 • Nejlépe s HCP je na tom v klubu Adam Balatka +2,1 HCP
 • V národní tréninkové rozvojové je Vanesa Skalická a Katka Petrovová a Denis Knap

co se nám povedlo:

 • Uspořádáno 36 turnajů a firemních akcí pořádali jsme každou neděli a neděli série Machnínského Kapříka
 • Uspořádali jsme 12 turnajů pro naše děti
 • Uspořádali jsme Mistrovství klubu a rány a Katka Petrovová a Jirka Janda 
 • Uspořádali jsme společné Mistrovství klubu na jamky, kde vyhrál Martin Engel

Změny na hřišti:

 • Začneme zázemím v klubovně předělali jsme ozvučení, opravili terasu a předělali studnu a do klubovny dovedli městskou vodu – loni už jsme byli na hraně při odběru vody ze studně do klubovny a na závlahu předního hřiště.
 • To nejdůležitější, co jsme udělali je závlaha fervejí a rafů na celém hřišti, vybudovali jsme novou čerpací stanici u rybníka, přivedli k ní nový silnější přívod proudu a do rybníka jsme zrekonstruovali a přivedli druhý přívod vody – tak nám snad bude stačit na zalévání po celý i suchý rok.
 • Loni jsme bojovali s rozrytým hřištěm od divokých prasat - opravovalo se cca 20x a 11 čuníků zaplatilo životem, ale ani to nestačilo - nedali si říct, tak jsme přes zimu kompletně oplotili celou zadní část hřiště. Elektrika se do drátů bude pouštět jen v noci, tak se nemusíte ničeho bát.
 • Loni jsme dali velký důraz na kvalitu hřiště – snažili jsme se maximálně zrychlit a zkvalitnit greeny.
 • Na jamce 7 jsme zvětšili bílé odpaliště, na 14 vybudovali ještě jedno, aby se tolik nehrálo přes zahradu. I kvůli tomu jsme za zahradou vybudovali nový bunker a rozšířili dopadovou zónu. Rozšířili jsme i dopadovou zónu před greenem na 10 jamce.
 • Pokračovali jsme v nákupu strojů – vyměnili jsme stroj na semirafy, odpaliště a ferveje

Hospodaření spolku v roce 2019

V loňském roce se na členských poplatcích vybralo zhruba 2800 tis Kč. Údržba našeho hřiště (sekání, opravy, výplaty, benzín...) spolkla v roce 2019 3,4 mil Kč. Jen do investic do strojů a areálu se loni dalo okolo přes 2,3 mil 

 • Daňové přiznání za spolek je podané – ale jako vždy – rozpočet je vyrovnaný
 • Snažil jsem se maximálně využít možnosti získání grantů z města kraje a MŠMT – je to hrozná práce, vyplnil jsem cca 15 žádostí – některé byly úspěšné, některé ne, ale i tak jsme na grantech získali cca 400 tis Kč 

Plány a cíle 2020

 • Každý rok v tomto bodě říkám, co bychom rádi udělali – ale jelikož byla zima jaká byla – máme už toho hodně udělaného. Chceme se letos maximálně mimo již našich pověstných kvalitních greenů věnovat fervejím. Díky závlaze, dobrému hnojivu a péči je chceme dostat na vyšší kvalitu.
 • Automat bude fungovat jako loni na přednabité karty – pokud jste měli nějaký zůstatek na staré kartě – nelze převést na letošek – správce systému vždy k 31.12. smaže staré karty včetně případných kreditů a nahradí je souborem karet nových. My jsme si po zkušenosti z loňska zazálohovali Vaše stavy nabití karet, tak těm, kteří mají pocit, že měli ještě hodně nevyčerpaných košíků se můžeme na skutečnost podívat a případně – převedeme je do letoška
 • Na recepci budou stejně jako loni recepční Kačka s Evičkou, zboží jsme se snažili nakoupit za dobré ceny přes zimu.
 • Na hřišti budeme dělat během roku 2 demo dny Callaway 2 demo dny Taylor made a jeden Titlest. První demo den Callaway je v neděli 24.května – pokud máte zájem tak list na přihlášení bude v recepci.
 • Loni už bylo na hřišti poměrně hodně lidí – odehrálo se přes 16 tis hracích kol - letos to doufejme jiné nebude - proto apeluji jako každý rok na nutnost objednání startovacích časů

Nechci Vás zahltit informacemi - další témata na příští týden:

 1. Podpora mládežnického golfu v roce 2020 - TCM
 2. Klubová reprezentace a soutěže 
 3. Reciprocity
 4. Restaurace
 5. Turnajový kalendář 2020

Míra Zapotil