Již je otevřeno !!! Novinky na dlouhý víkend

Hřiště je otevřené, recepci a restauraci přes okénko, driving otevřeme na pátek, toalety v klubovně jsou v provozu

Pravidla vstupu na hřiště a rezervací:

 1. Všichni musejí mít rezervovaný teetime (internet, telefon)
 2. Přijeďte prosím přímo na Váš rezervovaný čas
 3. NA PARKOVIŠTI A RECEPCI, PŘÍPADNĚ TAM, KDE BUDE VĚTŠÍ SHLUK HRÁČŮ, JSOU POVINNÉ ROUŠKY !!!
 4. Všichni bez vyjímek se nahlásí na recepci, musíme mít přesnou evidenci hráčů na hřišti
 5. Pokud někdo 2x bez omluvy nepřijde na objednaný čas, bude mu rezervace znemožněna. Členské karty jsou na recepci, na hřiště vstup se zaplaceným ročním nebo dením fee
 6. HRA JE POVOLENA POUZE VE 2 HRÁČÍCH S VYJÍMKOU RODINY!!!
 7. Vstup na hřiště je možný pouze z jamky č.1
 8. Praporkové tyče budou každé ráno desinfikovány
 9. Po dohrání se prosím nezdržujte na terase nebo v prostorách driving range a parkoviště
 10. Je uzavřená restaurace - tedy i šatny, sprchy
 11. Půjčujeme autíčka, po každé hře projdou desinfekcí, na driving range bude omezený počet rohožek

Doufáme, že tento režim budeme všichni respektovat, jsme rádi, že aspoň takto můžeme začít sezónu.

Z okénka v restauraci dostanete nealko, pivo, sendič nebo koláč - vše pouze s sebou.

S dalšími upřesněními přijdeme před víkendem

Míra Zapotil

Míra Zapotil

 

HRÁT BUDEME, TEĎ POMÁHÁME

Teetime 1

Připojili jsme se k iniciativě společnosti TEETIME a dali možnost prodeje greenfee na naše hřiště s tím, že z každého prodaného podpoříme jídlo ZDARMA pro seniory v této těžké době. Kupte fee pro kamarády, nebo jen přispějte ZDE

Teetime 4

DĚKUJEME VŠEM!!!

 

 

 

 

XXI. VALNÁ HROMADA 1. ČÁST

Vážení přátelé,

Letos poprvé ve 21 leté historii neuděláme Valnou hromadu klubu. Ale jsou horší věci – hlavně všichni zůstaňte zdraví, to je nejdůležitější. Informace z klubu a hřiště Vám budeme postupně posílat mailem a budou na našich stránkách. 

Hodnocení roku 2019 – nejprve všeobecně:

stav členské základny v ČR se snížila na 52262 hráčích

Jde opět o pokles proti roku 2018, členství v klubech zrušilo 990 hráčů

Je 187 klubů, 109 znormovaných hřišť, odehrálo ser 5930 turnajů – tedy o 150 měně než předchozí rok

náš klub:

 • V našem klubu bylo k 31.12.2019 529 lidí, pro neplacení poplatků jsme jich 39 vyřadili 
 • Máme mezi sebou už 47 lidí s HCP 0-10 
 • Nejlépe s HCP je na tom v klubu Adam Balatka +2,1 HCP
 • V národní tréninkové rozvojové je Vanesa Skalická a Katka Petrovová a Denis Knap

co se nám povedlo:

 • Uspořádáno 36 turnajů a firemních akcí pořádali jsme každou neděli a neděli série Machnínského Kapříka
 • Uspořádali jsme 12 turnajů pro naše děti
 • Uspořádali jsme Mistrovství klubu a rány a Katka Petrovová a Jirka Janda 
 • Uspořádali jsme společné Mistrovství klubu na jamky, kde vyhrál Martin Engel

Změny na hřišti:

 • Začneme zázemím v klubovně předělali jsme ozvučení, opravili terasu a předělali studnu a do klubovny dovedli městskou vodu – loni už jsme byli na hraně při odběru vody ze studně do klubovny a na závlahu předního hřiště.
 • To nejdůležitější, co jsme udělali je závlaha fervejí a rafů na celém hřišti, vybudovali jsme novou čerpací stanici u rybníka, přivedli k ní nový silnější přívod proudu a do rybníka jsme zrekonstruovali a přivedli druhý přívod vody – tak nám snad bude stačit na zalévání po celý i suchý rok.
 • Loni jsme bojovali s rozrytým hřištěm od divokých prasat - opravovalo se cca 20x a 11 čuníků zaplatilo životem, ale ani to nestačilo - nedali si říct, tak jsme přes zimu kompletně oplotili celou zadní část hřiště. Elektrika se do drátů bude pouštět jen v noci, tak se nemusíte ničeho bát.
 • Loni jsme dali velký důraz na kvalitu hřiště – snažili jsme se maximálně zrychlit a zkvalitnit greeny.
 • Na jamce 7 jsme zvětšili bílé odpaliště, na 14 vybudovali ještě jedno, aby se tolik nehrálo přes zahradu. I kvůli tomu jsme za zahradou vybudovali nový bunker a rozšířili dopadovou zónu. Rozšířili jsme i dopadovou zónu před greenem na 10 jamce.
 • Pokračovali jsme v nákupu strojů – vyměnili jsme stroj na semirafy, odpaliště a ferveje

Hospodaření spolku v roce 2019

V loňském roce se na členských poplatcích vybralo zhruba 2800 tis Kč. Údržba našeho hřiště (sekání, opravy, výplaty, benzín...) spolkla v roce 2019 3,4 mil Kč. Jen do investic do strojů a areálu se loni dalo okolo přes 2,3 mil 

 • Daňové přiznání za spolek je podané – ale jako vždy – rozpočet je vyrovnaný
 • Snažil jsem se maximálně využít možnosti získání grantů z města kraje a MŠMT – je to hrozná práce, vyplnil jsem cca 15 žádostí – některé byly úspěšné, některé ne, ale i tak jsme na grantech získali cca 400 tis Kč 

Plány a cíle 2020

 • Každý rok v tomto bodě říkám, co bychom rádi udělali – ale jelikož byla zima jaká byla – máme už toho hodně udělaného. Chceme se letos maximálně mimo již našich pověstných kvalitních greenů věnovat fervejím. Díky závlaze, dobrému hnojivu a péči je chceme dostat na vyšší kvalitu.
 • Automat bude fungovat jako loni na přednabité karty – pokud jste měli nějaký zůstatek na staré kartě – nelze převést na letošek – správce systému vždy k 31.12. smaže staré karty včetně případných kreditů a nahradí je souborem karet nových. My jsme si po zkušenosti z loňska zazálohovali Vaše stavy nabití karet, tak těm, kteří mají pocit, že měli ještě hodně nevyčerpaných košíků se můžeme na skutečnost podívat a případně – převedeme je do letoška
 • Na recepci budou stejně jako loni recepční Kačka s Evičkou, zboží jsme se snažili nakoupit za dobré ceny přes zimu.
 • Na hřišti budeme dělat během roku 2 demo dny Callaway 2 demo dny Taylor made a jeden Titlest. První demo den Callaway je v neděli 24.května – pokud máte zájem tak list na přihlášení bude v recepci.
 • Loni už bylo na hřišti poměrně hodně lidí – odehrálo se přes 16 tis hracích kol - letos to doufejme jiné nebude - proto apeluji jako každý rok na nutnost objednání startovacích časů

Nechci Vás zahltit informacemi - další témata na příští týden:

 1. Podpora mládežnického golfu v roce 2020 - TCM
 2. Klubová reprezentace a soutěže 
 3. Reciprocity
 4. Restaurace
 5. Turnajový kalendář 2020

Míra Zapotil

XXI. VALNÁ HROMADA 2. ČÁST

Zdravím Vás všechny - upozorňuji, že nás v sobotu na hřišti navštívila POLICIE ČR a kontrolovala lidi na hřišti, tentokrát bez pokut - každé provinění zákazu vstupu na sportoviště při dalších kontrolách bude prý oceněno pokutou !!!

Vážení přátelé,

Připravili jsme pro Vás druhou textovou část naší XXI. Valné hromady klubu. Budeme moc rádi, pokud nám zpět napíšete dotazy, připomínky, návrhy na zlepšení ... Těšíme se na sezónu :)

Podpora mládežnického golfu v roce 2020 - TCM

 • Trénování v klubu má pravidla jako loni – Kuba Záleský, Jirka Štryncl profesionálové – bude se Vám věnovat po celý den, s ním v týmu počítáme pro dětské tréninky s Martinou Pavlasovou, Kubou Daňkem  a Martinem Engelem. Zapojíme do tréninku i techniku - děti i rodiče budou mít veškeré informace i termínech tréninků, turnajů... v jednoduché aplikaci.

Letos opět budeme organizovat tréninky pro nejmenší – termíny rozdělení do družstev a vše ostatní se dozvíte na schůzce pro rodiče, která bude  avizovaná na stránkách  kdy začnou i tréninky pokud mají trenéři na Vás kontakty – telefon a mail, info dostanete hned jak začne provoz, stejně tak i termín náboru nových děti do TCM. Jen připomínku pro ty, jejich děti chodí na tréninky a zároveň již mají členství a hrají na hřišti – poplatek za trénování 2 nebo 3 tis + doplatek od nás, slouží k zaplacení trenérů, míčů… a není to zároveň i green fee na hřiště, jak se někdo domníval. Jen za dětské tréninky loni se loni doplácelo jen 80 tis díky grantům, za ligové soutěže se zaplatilo přes 80 tis.

Klubová reprezentace a soutěže

V loňském roce jsme se zúčastnili Mistrovství ČR SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV ŽÁKŮ DO 14 LET, kde jsme se umístili na 13 místě, naši chlapi hráli II. LIGU a skončili v regionu na krásném 4. místě. Děvčata ke svému klání v I. LIZE díky zranění dvou hráček nenastoupily, letos tedy budou začínat jako muži v II. lize. Pokud se budete chtít zúčastnit ligových klání, děti má opět na starosti Kuba Daňko, dospělé družstva Petr Veselý.  

 

Reciprocity

 • Podobně jako loni budeme spolupracovat s kluby v rámci projektu GOLF SEVER a některými dalšími:
 • Malevil
 • Česká Lípa 
 • Ypsilonka
 • Grabštějn
 • Prosečné
 • Semily
 • Janov

 Restaurace

 • Po loňském nepodařeném výběru provozovatele - vše beru na sebe a ještě jednou se Vám všem za celý proovoz restaurace OMLOUVÁM - jsme letos vybrali jako provozovatelku Veroniku Kanalašovou a kuchaře Petra Šedivého, který nám tu v restauraci již několik let pomáhal u velkých akcí. Vše by se mělo dle dohody opět vrátit do "starých kolejí" dobré jídlo i obsluha, čerstvé dortíky ... samo opět rozjedeme i cattering pro Vaše domácí oslavy, pečení dortů. Doufám, že opět nastavéme dlouhodobě kvalitně fungující restauraci, jk jsme byli zvyklí. 
 • Rád také nabízím členům klubu možnost bezplatného využití klubového zázemí pro soukromé akce, oslavy a firemní večírky – vždy je nutné se domluvit dostatečně dopředu na termínu!! Máme letos naplánované i nějaké kulaté narozeniny našich členů - hodně nás je Husákových dětí :)

Turnajový kalendář 2020

Turnajů máme opět velkou spoustu, jak těch již tradičních, tal i naší klubovou tour, turnaje pro seniory i naší mládež. Nechci teď dávat nějaké termíny, uvidíme, kdy se začne a kolik budeme mudet turnajů přesunout ...

Letos budeme pokračovat v naší klubové tour, budeme pořád MK na rány a jamkovku.

Pokud byste měli potřebu uspořádat jakoukoli akci pro firmu nebo partnery uděláme ji samozřejmě rádi. Loni už jsme zaznamenali nárůst i malých turnájků jak už z různých klubu nebo firem. Zde se snažíme vyjít vstříc jak termínem, tak i cenou denního green fee. 

Obecné informace a diskuze

 • Letos je naplánovaný na 1.8.2020 turnaj k 20 letům klubu - bude to taková celodenní zábava pro všechny i ty , kteří nechtějí jít hrát jen turnaj.

 • Pro nábor jsme letos společně s kluby v Golf Sever udělali dny otevřených dveří – u nás budou v květnu a červnu každou neděli po obědě. Lidé si budou moct na DR vyzkoušet zdarma odpaly - loni byla akce úspěšná. Na tuto akci budou i 2 billboardy, že jeden v LBC i v Jablonci. Musíme udělat alespoň pokus přilákat další hráče.

  Připomínám i reciprocity u hřišť Golf SEVER – využívejte jich – společně jsme udělali i Golf SEVER TOUR – na každém hřišti jeden turnaj, počítat se budou výsledky do celkové túry. První turnaj má být u nás, uvidíme jak s termínem.

  Členské karty na rok 2020 jsou již k dispozici na recepci – bude je předávat po zaplacení členského poplatku. Bez členské karty se na hřiště nesmí!!!

Co máme zlepšit? Diskuze, názory, doporučení, zlepšení ...

Míra Zapotil